Fligran Ekleme

Fotoğraflara tek tek dosyalar olarak veya toplu olarak fligran eklemek mümkündür. Fotoğrafları çevrimiçi hale getiriyor ve bu görüntülere ilişkin haklarınızı korumak istiyorsanız, dijital fotoğrafları korumanın en iyi yolu onları fligranlamaktır. Diğer fotoğrafçılar tarafından talep edilmelerini önlemek için görüntülerinizi en iyi şekilde korumak önemlidir. Resimlerinizi fligran etmeli misiniz? Görüntü hırsızlığının olmasını önlemek için garantili bir yol olmasa da, sahiplik göstermek ve pazarlamaya yardımcı olmak için resimlerinize bir fligran ekleme harika bir başlangıçtır.

Fligran Yazılımını Seçme

Fligran ekleme, doğru yazılıma sahip olmanız koşuluyla oldukça kolay bir işlemdir. Birkaç dakika içinde, düzinelerce fotoğrafınızda fligran ekleme işlemini tamamlayabilirsiniz. Photoshop’ta fligran ekleme kolaydır. Yazma aracını kullanmanız ve fotoğrafın üzerine gri bir metin dizesi yerleştirmeniz yeterlidir. Metni istediğiniz gibi görünmesi için düzenleyin. Metin filigranı eklemek istediğiniz görüntüyü açın.

Daha sonra yeni bir katman oluşturun. Yeni katman üzerinde fligranınızı ekleyin.
Microsoft Paint 3D ile fligran eklemek Photoshop’ta yapmaya çok benzerdir. Metin aracını seçin, Metin Ayarları’nda bir renk seçin, metin kutusunu çizin, fligran kelimesini yazın ve metni resme kaydetmek için ekrana tıklayın ve istediğiniz yere sürükleyin. Digimarc for Images yazılımı, fotoğraflarınızı görünmez bir şekilde fligran ekleyebilir ve ardından fotoğraflarınızın İnternet’te kullanıldığı yerleri arayabilir ve bunların tümü yılda yaklaşık 50 ABD dolarıdır.

Yaklaşık 20 ABD doları karşılığında, PlumAmazing.com’dan iWatermark fligran yazılımının Windows sürümünü indirebilirsiniz. Site ayrıca yazılımın Mac, iPhone, iPad ve Android sürümlerine sahiptir. Bunlar gibi birkaç ücretli fligran ekleme yöntemi de mevcuttur.

Fligran Ekleme Uygulamaları

Fligranlarınızı bir akıllı telefonla yönetmenize olanak tanıyan çeşitli uygulamalar mevcuttur. İTunes mağazasında bulunan A + İmza uygulamasını kullanarak fotoğraflarınıza fligran, ek açıklama veya bir tür sanatsal kenarlık ekleyebilirsiniz. İTunes mağazasında bulunan Marksta uygulamasıyla fligran ekleyebilir ve fligranınızı özelleştirmek için birçok farklı seçenek bulabilirsiniz.

Fligrana telif hakkı simgesi eklemek, izin olmadan görüntünün kullanılmasını önler. Daha sonra fotoğrafın üzerine yerleştirdiğiniz bir görüntü oluşturabilirsiniz. Örneğin, logonuz varsa görüntü fligranı kullanın. Fligran olarak bir metin dizesi de kullanabilirsiniz.

Resimlerinize Fligran Yerleştirme

İlk olarak fligran eklemek istediğiniz fotoğrafları seçin. Çektiğiniz her fotoğrafı fligran etmeniz gerektiğini düşünmeyin. Bunun yerine, yalnızca fligran eklemek için belirli fotoğrafları seçerek zaman kazanın. Kopyalar oluşturun. Fligran eklemek istediğiniz fotoğrafların kopyalarını oluşturun ve fligranı kopyaların üzerine yerleştirin, böylece orijinal fotoğrafları koruyun. Yöntemi seçin. Kullanmak istediğiniz fligran yazılımı türünü seçin ve tüm fotoğraflarınızı tek seferde veya ayrı ayrı fligran eklemek isteyip istemediğinize karar verin.

Fligranın türünü ve boyutunu seçin. Kullanmak istediğiniz fligran türünü seçin. Ayrıca, fligranın boyutunu seçmeniz gerekir. Büyük bir fligran ekleme, fotoğrafta daha fazla yer kaplamasını ve birisinin filigranı görüntüden kırpmasını neredeyse imkansız hale gelmesini sağlar. Birisi küçük filigranı görüntüden kırparak görüntünün büyük bir bölümünü hala kullanılabilir hale getirebilir.

Daha önce seçtiğiniz yazılımı kullanarak fotoğraflarınıza fligran uygulayın. Bu adım muhtemelen en az süreyi gerektirecektir. Fotoğrafları yükleyin. Şimdi fligran içeren fotoğraflarınızı yüklerken, görüntünüzün doğru kopyasını fligranla yüklediğinizden emin olun. Karışıklığı önlemenize yardımcı olmak için yalnızca fligranlı fotoğraflar içeren belirli bir klasör oluşturmak isteyebilirsiniz.

Fligran ekleme süreci zaman alabilir ve masraflı olabilir. Buna değip değmeyeceğine önceden karar vermeniz gerekir. Aile fotoğrafı veya tatil fotoğraflarınız gibi başkalarına fayda sağlamayacak fotoğrafları kimse çalmak istemez. Ancak, üst düzey bir fotoğraf oluşturmak için zaman ayırdıysanız, fligran eklemek için biraz daha fazla yatırım yapmak iyi bir fikir olabilir.

Filigran eklemek için https://www.youtubeturkiye.net/rehber/abone-ol-butonu-filigran-ekleme/ tıklayın.

Yorum Ekle